Tabletki na alkoholizm

tabletki na alkoholizm

Artykuł Tabletki na alkoholizm zawiera następujące tematy:

 • Tabletki na alkoholizm – wprowadzenie
 • Tabletki na alkoholizm bez recepty – jakie są dostępne?
 • Tabletka na alkoholizm - co to jest?
 • Walka z alkoholizmem tabletki – na czym polega?
 • Alkoholizm tabletki bez recepty – gdzie kupić?
 • Tabletki dla alkoholików – czy są skuteczne?
 • Tabletki dla alkoholików bez recepty – gdzie kupić?
 • Tabletki od alkoholizmu – czy mogą pomóc?
 • Jak leczyć alkoholizm – tabletki
 • Tabletki od alkoholu – jak działają?
 • Tabletki na uzależnienie od alkoholu bez recepty - dostępność
 • Tabletki alkoholowe – informacje ogólne
 • Tabletki na zmniejszenie głodu alkoholowego - podsumowanie

Tabletki na alkoholizm

Uzależnienie od alkoholu jest obecnie leczone zasadniczo dwoma metodami naukowymi: psychoterapią lub farmakoterapią, a połączenie obydwu, daje większą skuteczność. Psychoterapia uzależnienia od alkoholu może być prowadzona w różnych nurtach, ale najskuteczniejsza opiera się na terapii poznawczo-behawioralnej. Można ją przejść w ośrodkach leczenia uzależnień w formie grupowej, ambulatoryjnej lub indywidualnej w gabinetach, a nawet samodzielnie czytając literaturę np. autoporadnik terapeutyczny. Z kolei w temacie farmakoterapii, Tabletki na alkoholizm bazują głównie na substancjach o dwóch sposobach działania: łagodzącym głód alkoholowy lub blokującym receptory lub rozkład alkoholu w wątrobie. Tabletki na alkoholizm łagodzące głód alkoholowy, czyli zażywane w celu zmniejszenia pragnienia chęci napicia się to: Acamprosat (Campral) i Baclofen obydwa na receptę lub tabletki na alkoholizm w formie suplementu bez recepty Campralex. Z kolei spośród leków na alkoholizm zaliczanych do blokerów zażywanych w celu zmniejszenia ilości wypitego alkoholu, ale dopiero po rozpoczęciu picia np. z powodu braku odczuwania przyjemnych efektów lub z powodu nieprzyjemnych doznań, można wymienić: Naltrexone, Nalmefen i Antabus (wszystkie na receptę). Więcej tych blokerach można przeczytać na naszej stronie w artykule p.t.: Leki na alkoholizm

Ośrodek prowadzi sprzedaż wysyłkową tabletek na alkoholizm. Zamówienia można składać w naszym sklepie internetowym pod adresem:

 https://sklep.terapia-leczenie.pl/

Tabletki na alkoholizm - porównanie

Poniżej porównanie tabletek stosowanych na alkoholizm: Akamprozatu (Campral) und Baklofenu (obydwa na receptę) oraz Campralexu (tabletek na alkoholizm bez recepty).

Tabletki na alkoholizm – Campral (Acamprosat) – wzór sumaryczny C5H11NO4S jest to substancja o właściwościach GABA-ergicznych stosowana w celu zmniejszenia objawów abstynencji alkoholowej podczas leczenia odwykowego. Uwaga! Campral nie jest lekiem do odtruwania alkoholowego czyli leczenia zespołu abstynencyjnego. Tabletki na alkoholizm – Campral są na receptę, zawierają 333 mg akamprozatu. Dawkowanie: 3 x dziennie po 2 tabletki (666 mg) co daje dzienną dawkę w ilości 1998 mg. Najmniejsze opakowanie 84 tabletki wystarcza na 14 dni. Cena około 150 zł.

Tabletki - Baclofen – wzór sumaryczny C10H12CINO2 jest pochodną kwasu γ-aminomasłowego (GABA). Baklofen ma działanie zmniejszające napięcie mięśni szkieletowych i to właśnie z powodu tego działania rozluźniającego układ nerwowy, stosowany jest w leczeniu stwardnienia rozsianego oraz alkoholizmu, łagodząc napięcie wewnętrzne generowane przez głód alkoholowy. Tabletki Baclofen to leki na receptę. Dawka 10 lub 25 mg. Opakowanie zawiera 50 tabletek. Dawkowanie: dawka startowa 10 mg, 2 razy dziennie. Potem stopniowo zwiększa się dawkę co 3 dni aż do uzyskania pożądanego efektu. Pożądane działanie osiągane jest zwykle przy dawce 30 –75 mg na dobę. Dawka maksymalna wynosi 100 mg na dobę. Opakowanie w zależności od dawki wystarcza na okres od kilku do kilkunastu dni. Cena 20 - 50 zł.

Tabletki na alkoholizm bez recepty

Tabletki na alkoholizm bez recepty to suplement Campralex (GABA – Gamma Aminobutyric Acid) – wzór sumaryczny C4H9NO2 jest to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów, który pełni funkcję głównego neuroprzekaźnika o działaniu hamującym w całym układzie nerwowym. Wewnątrzpochodny kwas γ-aminomasłowy powstaje w ośrodkowym układzie nerwowym na drodze biosyntezy z glutaminianu (L-Glutamina). Tabletki na alkoholizm bez recepty Campralex powstały jako wsparcie farmakologiczne w psychoterapii uzależnień. Preparat ma działanie rozluźniające obwodowy układ nerwowy. Środek łagodzi napięcie wewnętrzne generowane przez głód alkoholowy, dzięki temu pomaga w utrzymaniu abstynencji. Tabletki na alkoholizm bez recepty Campralex 500 mg. Dawkowanie: wg leku Campral czyli zalecana dawka dobowa to 2000 mg co można uzyskać przyjmując po 2 kapsułki 500 mg 2 x dziennie. Opakowanie 50 kapsułek wystarcza na 12 dni. Cena 37 zł.

Tabletki na alkoholizm bez recepty są dostępne w sprzedaży wysyłkowej. Zamówienia na tabletki na alkoholizm bez recepty można składać w naszym sklepie internetowym pod adresem:

 https://sklep.terapia-leczenie.pl/

Tabletki na alkoholizm - podobieństwa i różnice

 • Campral (Acamprosat) – wzór sumaryczny C5H11NO4S
 • Baklofen (Baclofenum) – wzór sumaryczny C10H12CINO2  
 • Campralex (Kwas γ-aminomasłowy GABA) – wzór sumaryczny C4H9NO2
Liczba atomów Campral Baclofen Campralex
węgla (C) 5 10 4
wodoru (H) 11 12 9
chloru (Cl) - 1 -
tlenku azotu (NO) 4 2 2
siarki (S) 1 - -

Tabletki na alkoholizm - Podsumowanie

Podstawowym związkiem chemicznym obecnym we wszystkich tabletkach na alkoholizm jednak o różnej liczbie atomów jest aminokwas CHNO: węgiel (C), wodór (H) i tlenek azotu (NO). Akamprozat w składzie posiada dodatkowo 1 atom siarki (S), a Baklofen-1 atom Chloru (Cl). Tabletki na alkoholizm Campral tak jak Campralex są słabo przyswajalne przez przewód pokarmowy. Podane doustnie docierają do ośrodkowego układu nerwowego w ilości zaledwie 10% przyjętej dawki. W celu przywrócenia równowagi neuroprzekaźników w organizmie powinno się przyjmować 200 mg Campralu/Campralexu dziennie, a zatem trzeba zażywać 2000 mg środka dziennie. Z kolei tabletki na alkoholizm Baclofen swoim składzie posiadają dodatek chloru (Cl) co umożliwia leczenie dawkami wielokrotnie mniejszymi od pozostałych  podobnie działających leków stosowanych doustnie.

Tabletki na alkoholizm - Wnioski

Podsumowując pomimo niewielkich różnic w składzie poszczególnych Tabletek na alkoholizm, mechanizm ich działania na obwodowy układ nerwowy pozostaje zasadniczo podobny - czyli rozluźniający, co przy napięciu generowanym przez głód alkoholowy może być pomocne w długoterminowym utrzymaniu abstynencji.

Tabletki na alkoholizm Campral – badanie skuteczności

W maju 1998 r. Wydział Psychiatrii Uniwersytetu w Lozannie w Szwajcarii przeprowadził badania skuteczności tabletek na alkoholizm na bazie akamprozatu (Campral) w leczeniu pacjentów z przewlekłym lub epizodycznym uzależnieniem od alkoholu. Stu osiemnastu pacjentów zostało losowo przydzielonych do placebo lub akamprozatu, dodatkowo obie grupy rozpytano pod kątem jednoczesnego dobrowolnego stosowania disulfiramu. Leczenie tabletkami na alkoholizm trwało 360 dni, a następnie nastąpił dodatkowy okres obserwacji przez kolejne 360 dni. Główne oceniane parametry skuteczności to: wskaźnik nawrotów alkoholizmu oraz łączny czas trwania abstynencji. Wyniki analizowano zgodnie z zasadami Intencji do leczenia, stosując analizy chi2, t oraz analizy regresji wielokrotnej, w stosownych przypadkach. Po 30 dniach przyjmowania badanego leku:

 •  40 z 55 (73%) pacjentów leczonych tabletkami na alkoholizm z akamprozatem utrzymywało abstynencję, w porównaniu z 26 z 55 (43%) pacjentów otrzymujących placebo. Korzyść z leczenia utrzymywała się przez cały badany okres leczenia i była statystycznie istotna do 270 dnia. 
 • 27 % procent pacjentów otrzymujących tabletki na alkoholizm i 53% pacjentów otrzymujących placebo wypiło pierwszy napój alkoholowy w ciągu pierwszych 30 dni od badania.

Średni czas abstynencji wynosił 137 dni (40% dni abstynencji) u pacjentów leczonych tabletkami na alkoholizm i 75 dni (21% abstynencji) w grupie zażywającej placebo. Odnośnie skutków ubocznych, nie wystąpiły żadne niekorzystne interakcje między akamprozatem i disulfiramem, a podgrupa, która otrzymała oba leki, miała lepsze wyniki w czasie utrzymywania abstynencji niż te, które otrzymywały tylko jeden lek lub jego brak (placebo). Akamprozat był dobrze tolerowany, a biegunka była jedynym istotnym ubocznym efektem leczenia. W podsumowaniu stwierdzono, że tabletki na alkoholizm z akamprozatem były przydatną i bezpieczną farmakoterapią w długotrwałym leczeniu alkoholizmu.

Tabletki na alkoholizm bez recepty

Aby zamówić tabletki na alkoholizm bez recepty wystarczy odwiedzić nasz sklep internetowy pod adresem:

https://sklep.terapia-leczenie.pl/

Campralex - suplement diety

Cena: 60 kapsułek w dawce 500 mg wynosi 37 zł

Dawkowanie:

 • Zapobiegawczo 1 kapsułka 2 razy dziennie, wtedy opakowanie wystarczy na 30 dni.
 • Celem redukcji głodu alkoholowego 2 kapsułki 3 razy dziennie, wtedy opakowanie wystarczy na 10 dni.
 • Przy zażywaniu nasennym 2 kapsułki przed snem, wtedy opakowanie wystarczy na 30 dni.

Składanie zamówień w sklepie internetowym pod adresem: https://sklep.terapia-leczenie.pl/

Tabletki na alkoholizm bez recepty

Tabletka na alkoholizm

Tabletka na alkoholizm to duży postęp w zwiększeniu skuteczności leczenia. Tabletka na alkoholizm pomaga zmniejszać negatywne skutki picia alkoholu poprzez usuwanie uszkodzeń w mózgu. Proces uszkadzania mózgu przez alkohol w wielu przypadkach trwał wiele lat, dlatego też proces leczenia przy pomocy tabletek na alkoholizm również może potrwać wiele miesięcy lub nawet lat.

Walka z alkoholizmem tabletki

Walka z alkoholizmem przy pomocy tabletki polega na przyśpieszeniu procesu naprawy mózgu wg zasady: Jeżeli coś zostało uszkodzone przy pomocy chemii (np. mózg przez alkohol), to tylko przy pomocy innej chemii (np. tabletek) uszkodzenia te mogą zostać wyleczone, a niedobory neuroprzekaźników uzupełnione.

Alkoholizm tabletki bez recepty

Alkoholizm, aby został skutecznie wyleczony, oprócz psychoterapii wymaga tabletki zawierającej substancję, która przywróci równowagę neurochemiczną w mózgu. Stosowane na alkoholizm tabletki bez recepty to m.in.: Campralex i Glutaminergic – osłabiają one potrzebę alkoholu, zmniejszac ryzyko załamania oraz przyśpieszają proces zdrowienia.

Tabletki dla alkoholików

Aby wiedzieć jakie tabletki dla alkoholików będą najskuteczniejsze należy zrozumieć neurobiologię mózgu. W cym celu naukowcy prowadzą różne badania w jednym z nich odkryli, że neuroprzekaźnik glutaminian (GLUTAMINergic) może odgrywać ważną rolę w uzależnieniu od alkoholu. Badanie na temat jakie tabletki dla alkoholików byłyby skuteczne, prowadzone przez Indiana University w USA wykazały, że neurotransmiter glutaminian może odgrywać ważną rolę w powstawaniu głodu alkoholowego, a tym samym przyczynić się do picia alkoholu. 

Uzależnienie od alkoholu i zaburzenia związane z piciem alkoholu występują u około 30 procent wszystkich Amerykanów. Powodują one ogromne straty w życiu ludzi, a także w systemie opieki zdrowotnej i gospodarce. Dziewięćdziesiąt procent wszystkich prób leczenia uzależnienia lub nadużywania alkoholu powoduje nawrót choroby w ciągu czterech lat. Te nawroty są wywoływane głównie przez wyzwalacze (widoki, dźwięki i sytuacje) kojarzące się z doświadczeniami z przeszłości związanymi z alkoholem. Czy mają one rzeczywisty wpływ na picie alkoholu?

Aby się o tym przekonać naukowcy zeskanowali mózgi osób cierpiących na nadużywanie alkoholu. W badaniu wykorzystano spektroskopię rezonansu magnetycznego, aby pokazać, jak obrazy związane z używaniem alkoholu powodują zmiany poziomu glutaminianu w regionie mózgu zwanym przednim zakrętem obręczy, który odgrywa ważną rolę w uzależnieniu. Badanie wykazało, że neuroprzekaźnik glutaminian odgrywa ważną rolę w występowaniu głodu alkoholowego Dlatego aby go opanować tabletki dla alkoholików np. Glutaminergic powinny go zawierać (przyp. aut.).

"Jest to pierwsze badanie dokumentujące zmiany w poziomie glutaminianu podczas ekspozycji na wyzwalacze dotyczące alkoholu u osób z zaburzeniami picia alkoholu, które rzuca światło na poziom glutaminianu jako ważny cel nowych terapii w leczeniu choroby" - powiedziała Sharlene Newman, profesor Wydział Nauk Psychologicznych i Mózgu IU Bloomington College of Arts and Sciences.

Badanie, opublikowane ostatnio w Journal of Alcohol and Alcoholism na Wydziale Psychologii i Badań Mózgowych odkryło, że widoki i dźwięki wiążą się z uzależniającymi substancjami, takimi jak kokaina czy alkohol, które wpływają na poziom glutaminianu w mózgach szczurów uzależnionych od tych substancji. Te widoki i dźwięki są nazywane "sygnałami" (wyzwalaczami), ponieważ wywołują pożądanie substancji wcześniej nadużywanej. Tabletki dla alkoholików powinny zawierać tą substancję aby mogły być skuteczne.

"Glutaminian jest prawdziwym koniem pociągowym wszystkich neuroprzekaźników w mózgu, z kolei dopamina jest bardziej popularnym neuroprzekaźnikiem, którego brak przyczynia się do depresji, lęku, zespołu nadpobudliwości psychoruchowej i choroby Parkinsona - ale w rzeczywistości stanowi mniej niż 5 procent aktywności synaptycznej. 50 procent tej aktywności i jest szczególnie zaangażowane w obwody motywujące do nagrody, będące integralną częścią uzależnienia".

W celu przeprowadzenia badania naukowcy zarejestrowali 35 osób, 17 z zaburzeniami używania alkoholu i 18 bez zaburzeń. Następnie mierzyli stężenia glutaminianu za pomocą technologii zwanej spektroskopią rezonansu magnetycznego. Badanie wykazało spadek zawartości substancji chemicznych w mózgu u osób cierpiących na nadużywanie alkoholu po tym, jak pokazano im wyzwalacze związane z piciem - zdjęcie alkoholu w szklance - w porównaniu do czasu, gdy oglądali neutralne zdjęcia. Osoby nieuzależione nie wykazały zmian w poziomach glutaminianu podczas oglądania tych samych obrazów.

"Zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy mierzyć poziomy glutaminianu w ludzkim mózgu za pomocą spektroskopii rezonansu magnetycznego. Naukowcy mogą teraz z przekonaniem celować w poziom glutaminianu w mózgu, opracowując nowe metody leczenia alkoholizmu i innych form uzależnienia". Tabletki dla alkoholików bez recepty GLUTAMINergic powstały na podstawie naukowej wiedzy wynikającej z powyżej opisanych badań. 

Tabletki dla alkoholików bez recepty

Tabletki dla alkoholików dostępne bez recepty zalecane dla pijących celem dodania sobie energii np. do pracy fizycznej lub na osłabienie jako objaw depresji powinny zawierać glutaminę. Glutaminergic zawiera neuroprzekaźnik glutaminę, która zwiększa siłę mięśni, poprawia funkcjonowanie układu pokarmowego i jelit oraz wzmacnia funkcje odpornościowe i układ nerwowy. Tabletki dla alkoholików bez recepty są dostępne w sprzedaży wysyłkowej prowadzonej przez nasz sklep w formie suplementów diety.

GLUTAMINergic 500 mg 60 kapsułek w cenie 30 zł. 

Zamówienia można składać w naszym sklepie internetowym pod adresem: 

https://sklep.terapia-leczenie.pl/

Tabletki dla alkoholików

Tabletki od alkoholizmu

Tabletki od alkoholizmu takie jak Campral były na świecie stosowane jeszcze w końcu lat osiemdziesiątych. W USA oficjalnie jest on dopuszczony do obrotu od 2004 r. Tabletki od alkoholizmu są stosowane od czasu odkryć naukowców, że problemy z uzależnieniem wiążą się z uszkodzeniami kory mózgowej oraz układu limbicznego. Terapia słowna pomaga w nauczeniu ludzi leczących się z alkoholizmu nowych zachowań czy radzenia sobie z emocjami. Niestety nie może ona sięgnąć w głąb organizmu i wyleczyć uszkodzeń neurochemicznych, z których to wynika głód alkoholowy, dlatego w to miejsce z pomocą przychodzą tabletki od alkoholizmu.

Jak leczyć alkoholizm tabletki

Jak leczyć alkoholizm przy pomocy tabletki? Otóż wystarczy je zażywać. Alkohol jako substancja psychoaktywna zmienia w organizmie równowagę neuroprzekaźników w układach GABA-ergicznym i glutaminergicznym. Dlatego wyleczyć alkoholizm mogą tylko tabletki, które działając w głęboko położonych partiach mózgu, mogą tą zaburzoną równowagę wyrównać poprzez uzupełnienie tych niedoborów. Neuroprzekaźnik GABA powoduje wyluzowanie i spokój, a Glutamina dodaje wigoru i energii. Niedobór jednego z nich może wywołać, że osoba będzie zbyt apatyczna lub nadmiernie pobudzona. Te dwa układy mają wzajemnie przeciwstawne działanie jednak oba są równie ważne. Ich działanie można porównać do jazdy samochodem przy użyciu pedału gazu i hamulca.

Tabletki od alkoholu

Tabletki od alkoholu takie jak Campralex GABA lub GLUTAMINergic GLutamina pozwalają uzyskać prawidłowy balans między tymi neuroprzekaźnikami. Wypijany alkohol aktywuje układ GABA-ergiczny w organizmie, który działa jak pedał hamulca w samochodzie, hamując układ nerwowy, dzięki czemu osoba czuje się rozluźniona. Jednak nadmiar tego neuroprzekaźnika hamuje również układ GLUTAMIN-ergiczny, czyli to tak jakby ktoś w samochodzie naciskał tylko pedał hamulca. Następnie, gdy alkohol przestaje działać układ Glutaminy odzyskuje energię i siłę, co można porównać do sytuacji, gdyby ktoś zdjął nogę z hamulca i wciskał gaz. Efektem będzie zdenerwowanie, pobudzenie i bezsenność. Regularne picie alkoholu rozregulowuje naturalną równowagę między tymi układami, którą przywrócić mogą tylko tabletki od alkoholu Campralec i Glutaminergic.

Tabletki na uzależnienie od alkoholu bez recepty

Tabletki na uzależnienie od alkoholu naprawdę działają. Dzieje się tak, ponieważ u ludzi pijących alkohol wytwarza się tolerancja polegająca na trwałej zmianie działania neuroprzekaźnika GABA i Glutaminy. Osoba musi wypijać coraz więcej, żeby pobudzić układ GABA-ergiczny czyli niejako „wcisnąć sobie hamulec” i się rozluźnić. Alkohol uszkadza również układ Glutaminergiczny powodując nadmierne pobudzenie, czyli „dodając gazu”. Tabletki na uzależnienie od alkoholu Campralex i GLUTMAINergic wyrównują tą zaburzoną równowagę, wyciszają układ nerwowy, dzięki temu osoby zażywające je lepiej radzą sobie ze stresem, odzyskują energię do pracy, łatwiej się koncentrują i dzięki temu odczuwają mniejszą chęć wypicia alkoholu. Tabletki na uzależnienie od alkoholu są dostępne bez recepty w formie suplementu diety w naszym sklepie internetowym pod adresem: https://prywatnyosrodek.pl/sklep/

Tabletki alkoholowe

Tabletki alkoholowe mają wiele zalet, jednak niestety są słabo przyswajane przez przewód pokarmowy oraz mają niską przenikalność przez barierę krew-mózg. Zaledwie około 10% zażytej dawki przenika do układu nerwowego. Aby tabletki alkoholowe mogły przywrócić zaburzoną równowagę neurochemiczną, do układu nerwowego powinno trafić około 200 mg kwasu Gamma-aminomasłowego oraz Glutaminy dziennie, czyli należy przyjmować minimum 2000 mg każdego preparatu na dobę. Aby zapewnić organizmowi regularne dostarczanie tych neuroprzekaźników zaleca się zażywanie 3 razy dziennie po 2 tabletki lub 2 razy dziennie po 3 sztuki. Sprawę dawkowania i skuteczności może dodatkowo komplikować efekt habituacji – przyzwyczajenia. Biorąc pod uwagę zwiększoną tolerancję na alkohol u wielu alkoholików, czyli gdy potrzebowali oni wypić bardzo duże dawki alkoholu, aby poczuć oczekiwany efekt to ten sam mechanizm będzie u nich działał w przypadku każdej tabletki, także przeciwbólowej. Czyli gdyby zalecana porcja nie przynosiła efektu, wymagane jest zwiększanie podstawowej dawki aż do uzyskania efektu terapeutycznego.

Tabletki na zmniejszenie głodu alkoholowego

Tabletki na zmniejszenie głodu alkoholowego są wsparciem psychoterapii uzależnienia, jednak uzależnienie jest chorobą przewlekłą, która trwa przez całe życie, a same tabletki jej nie wyleczą. Czyli oprócz zażywania tabletek na głód alkoholowy, osoba musi się dowiedzieć, jak ma radzić sobie z emocjami, jakich zagrożeń unikać, znać i stosować się do zaleceń, a tego wszystkiego może się nauczyć tylko podczas psychoterapii. Tabletki na zmniejszenie głodu alkoholowego połączone z terapią uzależnienia mogą przynieść znakomite efekty, poprzez uzupełnienie leczenia o zniwelowanie zniszczeń jakich alkohol dokonał w mózgu. Dla większości uzależnionych odczuwających pragnienie alkoholu, tabletki na zmniejszenie głodu alkoholowego pozwalają w końcu odczuć ulgę i dzięki temu mogą oni skoncentrować się na kontynuacji leczenia i zdobywaniu nowych umiejętności niezbędnych do trzeźwego życia. 

Więcej o głodzie alkoholowym można przeczytać w naszym artykule p.t.: Głód alkoholowy.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Kraków, Rzeszów

Należy przypomnieć, że farmakologia w leczeniu uzależnienia od alkoholu powinna być stosowana wraz z wsparciem psychoterapeutycznym celem zwiększenia skuteczności. Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień i Depresji Symptom dla chętnych pacjentów z Krakowa, Rzeszowa i innych miast ma w swojej ofercie terapię uzależnień.

Nasz blog

Wszywka alkoholowa

Z tego artykułu dowiesz się: co to jest wszywka? co to jest wszywka alkoholowa? jakie ma działanie...

Leki na głód alkoholowy

Leczenie uzależnienia od alkoholu w ramach kompleksowego podejścia do tego problemu powinno składać...

Czym jest delirium alkoholowe? Objawy, leczenie

Delirium alkoholowe, inaczej nazywane "gwałtownym odstawieniem alkoholu" czy "gorączką alkoholową...

Kudzu

Czy Kudzu jest skuteczne w zmniejszaniu spożycia alkoholu?

Tabletki przeciwalkoholowe

Tabletki przeciwalkoholowe są coraz popularniejszym uzupełnieniem terapii uzależnień. W artykule...

Tabletki antyalkoholowe

Tabletki antyalkoholowe - co to jest, czy są skuteczne i gdzie je kupić?

Głód alkoholowy

Głód alkoholowy - co to takiego, czy wogóle istnieje, jaki ma wpływ na picie i jak mu zaradzić?

Baclofen

Baclofen stosowany jako lek na alkoholizm jest obecnie coraz bardziej popularny. Czy rzeczywiście...

Dlaczego mężczyzna pije?

Żaden „lek” nie jest tak niebezpieczny dla mężczyzn jak alkohol. Spośród wszystkich osób...

Nowe narkotyki w Polsce

Nowe narkotyki syntetyczne (Dopalacze) to nazwa funkcjonująca w powszechnym użyciu, która opisuje...

Dopalacze

Termin dopalacz (Designer drug) opisuje syntetyczną substancją psychoaktywną, sprzedawaną...

Uzależnienie od hazardu

Nowe badanie wykazało, że uzależnienie od hazardu aktywuje te same szlaki mózgowe, co głód...

Przyczyny uzależnienia od hazardu

Wyniki badań sugerują, że zaburzenia poznawcze (wypaczone myślenie) odgrywają ważną rolę w...