Uzależnienie od alkoholu

wszywka alkoholowa

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co to jest wszywka?
  • co to jest wszywka alkoholowa?
  • jakie ma działanie wszywka alkoholowa?
  • w jakim celu stosuje się wszywkę alkoholową?
  • jakie mogą być skutki uboczne wszywki alkoholowej?
  • jaka jest cena wszywki alkoholowej?
  • gdzie można taką wszywkę alkoholową wykonać?

Leczenie uzależnienia od alkoholu w ramach kompleksowego podejścia do tego problemu powinno składać się z psychoterapii i farmakoterapii. Psychoterapia uzależnienia działa na myśli uzależnionego i jego zachowanie, a farmakoterapia czyli leki na głód alkoholowy ma pomóc mu w złagodzeniu objawów odstawienia i zmniejszeniu pragnienia alkoholu.

Delirium alkoholowe, inaczej nazywane "gwałtownym odstawieniem alkoholu" czy "gorączką alkoholową", to stan ciężkiego zaburzenia psychicznego i neurologicznego, który może wystąpić po gwałtownym przerwaniu spożywania alkoholu przez osoby uzależnione. Jest to poważny stan zdrowia, który może prowadzić do powikłań i wymaga natychmiastowego leczenia medycznego.

 

 

Kudzu

Czy Kudzu jest skuteczne w zmniejszaniu spożycia alkoholu?

Tabletki przeciwalkoholowe

Tabletki przeciwalkoholowe są coraz popularniejszym uzupełnieniem terapii uzależnień. W artykule przytaczamy badania ich skuteczności.

Tabletki antyalkoholowe

Tabletki antyalkoholowe - co to jest, czy są skuteczne i gdzie je kupić?

tabletki na alkoholizm

Czy tabletki na alkoholizm mogą pomóc opanowaniu uzależnienia? Poniżej prezentujemy artykuł, który może wyjasnić tą kwestię.

Baclofen

Baclofen stosowany jako lek na alkoholizm jest obecnie coraz bardziej popularny. Czy rzeczywiście działa?

dlaczego mężczyzna pije

Żaden „lek” nie jest tak niebezpieczny dla mężczyzn jak alkohol. Spośród wszystkich osób uzależnionych aż 80 procent to mężczyźni, a tylko 20 procent to kobiety.

demencja

Nadużywanie alkoholu jest najważniejszym, ale możliwym do uniknięcia czynnikiem ryzyka rozwoju wszystkich postaci demencji, szczególnie demencji o wczesnym początku.

Strony