Szybki kontakt 531 01 01 00 Prywatny Ośrodek Terapii Uzależnień i Depresji SYMPTOM, ul. Szczytowa 28, 33-112 Tarnowiec k/Tarnowa
Leczenie Alkoholizmu

LECZENIE ALKOHOLIZMU
Leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku polega na odbyciu 28-dniowej psychoterapii, do wyboru są tryby: stacjonarny (tzw. zamknięty) lub dzienny (tzw. terapia dochodząca). Jeżeli pacjent przyjeżdża do ośrodka pod wpływem alkoholu, to leczenie alkoholizmu rozpoczyna się od detoksu. Dopiero po wytrzeźwieniu może rozpocząć terapię.
Podczas pobytu na leczeniu alkoholizmu terapeuta indywidualny wspólnie z pacjentem opracowują (jeśli to konieczne), osobisty plan terapii, biorąc pod uwagę również środowisko rodzinne. Celem leczenia alkoholizmu w naszym ośrodku jest wypracowanie i trwałe wzmocnienie abstynencji u pacjenta. Osiągamy to dzięki nauczeniu go radzenia sobie z emocjami, z głodem alkoholowym i zapobiegania nawrotom. Utrzymanie tego stanu w postaci trzeźwienia wymaga również często wprowadzeniu pewnych zmian w stylu życia na różnych jego poziomach.
Już na początku pobytu na leczeniu alkoholizmu w naszym ośrodku, pacjent otrzymuje do codziennego pisania dzienniczek uczuć i dzienniczek głodu alkoholowego, w którym rejestruje sytuacje w jakich uczestniczy, jak i uczucia im towarzyszące. Terapeutyczny potencjał samoanalizy skutkuje tym, że osoba po zakończeniu leczenia alkoholizmu w naszym ośrodku świadomie rozumie swoje motywacje do abstynencji, skutecznie radzi sobie z emocjami, głodem alkoholowym, stosuje zalecenia i unika nawrotów.
LECZENIE ALKOHOLIZMU CENA
Cena za leczenie alkoholizmu zależy od standardu pokoju w jakim osoba wybiera zakwaterowanie:
- Leczenie alkoholizmu cena za 28-dniowy pobyt w pokoju 1-osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi wynosi 9.000 zł
- Leczenie alkoholizmu cena za 28-dniowy pobyt w pokoju 2-osobowym z łazienką, TV, Wi-Fi wynosi 8.000 zł
- Leczenie alkoholizmu cena za 28-dniowy pobyt w pokoju 3-osobowym na parterze, łazienki w korytarzu z TV, Wi-Fi wynosi 7.000 zł
- Leczenie alkoholizmu cena za 28-dniowy pobyt w pokoju 4-osobowym na poddaszu do którego prowadzą strome schody, łazienki w korytarzu z TV, Wi-Fi wynosi 6.000 zł
- Odtrucie alkoholowe cena za 1 dobę wynosi 800 zł
Ceny za leczenie alkoholizmu można regulować:
- w całości w gotówce lub przelewem
- w 12 miesięcznych ratach przez Mediraty.
Osoby posiadające ubezpieczenie za granicą (w UE) mają prawo do zwrotu poniesionych kosztów leczenia w Polsce. Więcej informacji udzielamy mailowo w odpowiedzi na zapytanie o szczegóły.
PRYWATNE LECZENIE ALKOHOLIZMU
Przeprowadzamy skuteczne prywatne leczenie alkoholizmu, ponieważ:
- Leczymy nie tylko objawy uzależnień, ale jednocześnie ich przyczyny np.: depresję czy nerwicę. Psychoterapeuci prowadzący sesje indywidualne mają doświadczenie w leczeniu tych zaburzeń, dlatego terapia w naszym ośrodku jest bardziej skuteczna niż w innych.
- Naszym największym atutem skutecznego prywatnego leczenia alkoholizmu jest indywidualne podejście do pacjenta.
- Każda osoba jest konsultowana przez lekarza psychiatrę celem postawienia dogłębnej diagnozy nozologicznej oraz przez psychologa celem opracowania diagnozy problemowej. Połączenie tych diagnoz daje lepsze dopasowanie stosowanych metod terapeutycznych do danego pacjenta efektem tego jest skuteczne prywatne leczenie alkoholizmu.
- Przy diagnozie zwracamy uwagę również na przyczyny uzależnienia. Szukamy, znajdujemy i eliminujemy powody wystąpienia uzależnienia, dzięki temu pacjenci otrzymują skuteczne prywatne leczenie alkoholizmu, więc nie doświadczają nawrotów choroby.
- Osoby podczas prywatnego leczenia alkoholizmu w naszym ośrodku, korzystają z terapii grupowej prowadzonej przez terapeutów uzależnień oraz terapii indywidualnej, prowadzonej przez psychologów - psychoterapeutów.
- Osoby z tzw. podwójną diagnozą, czyli gdy równolegle występuje uzależnienie i depresja czy nerwica mają możliwość jednoczesnego leczenia obydwu chorób jednocześnie, dzięki temu pobyt na terapii jest skuteczniejszy.
- Stosujemy nowoczesne metody łączenia psychoterapii oraz farmakoterapii tj. leki likwidujące głód alkoholowy/narkotykowy, antydepresanty, anksjolityki, neuroleptyki, suplementy diety - zwiększające skuteczność leczenia.
- Prywatne leczenie alkoholizmu charakteryzuje się szacunkiem do pacjentów. W ośrodku panuje miła i serdeczna atmosfera, dzięki czemu pacjenci nabierają zaufania i chętniej mówią o swoich problemach.
- Ośrodek w ramach prywatnego leczenia alkoholizmu oferuje komfortowe warunki, tj. pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe z łazienkami, telewizorami, Wi-Fi i siłownię.
- Doświadczeni certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień gwarantują wysoką skuteczność prywatnego leczenia alkoholizmu.
- Prywatne leczenie alkoholizmu prowadzone jest w małej grupie, dlatego każdy uczestnik ma czas na swobodną wypowiedź.
Gwarantujemy smaczne wyżywienie dostarczane przez firmę cateringową, a ośrodek jest pod kuratelą Sanepid.
PRYWATNE LECZENIE ALKOHOLIZMU
Prywatne leczenie alkoholizmu, aby było skuteczne, wymaga na początku postawienia trafnego rozpoznania. W przypadku wystąpienia tzw. "podwójnej diagnozy", czyli gdy oprócz uzależnienia lekarz zdiagnozuje inne zaburzenie np. depresję, nerwicę (zaburzenia lękowe) itp. - wprowadzana jest farmakoterapia, czyli leczenie przyczyny uzależnienia. Zwiększa to skuteczność naszego prywatnego leczenia alkoholizmu i zmniejsza ryzyko wystąpienia nawrotu uzależnienia po zakończeniu terapii.
Prywatne leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku przebiega wg modelu fazowego, w którym każda faza terapii opiera się na poprzedniej:
- Faza motywacji lub faza kontaktu - osoby uzależnione podczas pierwszej wizyty zostają poinformowane o metodach leczenia uzależnienia od alkoholu, czasem przeprowadza się też konsultację diagnostyczno-motywującą. Jeżeli pomimo konsultacji oraz namowy rodziny osoba nie zgadza się na leczenie alkoholizmu, należy zgłosić ją do Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych celem skierowania do tzw. przymusowego leczenia. Więcej na temat jak namówić osobę do leczenia oraz jak wygląda procedura przymusowego leczenia można znaleźć w zakładce blog: https://www.uzalezniony.pl/jak-zmusic-kogos-do-leczenia lub https://www.uzalezniony.pl/przymusowe-leczenie-alkoholizmu
- Faza detoksykacji - Przed terapią zwykle przeprowadzane jest stacjonarne odtrucie alkoholowe. Detoksykacja ambulatoryjna, szczególnie przy uzależnieniach od substancji, jest rzadko praktykowana. Czas trwania pobytu na tzw. detoksie zależy od czasu trwania ciągu alkoholowego, przewidywanych objawów odstawienia i innych powikłań zdrowotnych. Podczas pobytu w ośrodku na tzw. detoksie prowadzi się intensywne leczenie farmakologiczne zespołu odstawienia alkoholu. Podaje się pacjentom leki przeciwdrgawkowe, przeciwpadaczkowe, uspokajające oraz kroplówki nawadniające, możliwe są również badania analityczne krwi, mające na celu sprawdzenie stanu organizmu.
- Faza terapii uzależnienia - ta faza następuje po wytrzeźwieniu pacjenta z alkoholu. Czas trwania terapii waha się od 4 do 6 tygodni. Pobyt polega na odbyciu psychoterapii grupowej i indywidualnej uzależnienia od alkoholu. Terapia uzależnienia opiera się na psychoterapii poznawczo-behawioralnej, mającej na celu zmianę dysfunkcjonalnych przekonań na funkcjonalne (konstruktywne), zmianie zachowań, przepracowaniu tzw. mechanizmów uzależnienia, nauczeniu się metod radzenia sobie z uczuciami, głodem alkoholowym oraz odbyciu treningów konstruktywnych zachowań i treningów asertywnych zachowań abstynenckich.
- Faza opieki postterapeutycznej - to w tej fazie okazuje się, czy pobyt na terapii uzależnienia zakończył się sukcesem i na jak długo utrzymywanie abstynencji może być trwałe. Pomoc w zapobieganiu nawrotom świadczona jest przez terapeutów uzależnień w ramach sesji indywidualnych w temacie monitorowania trzeźwienia, terapii pogłębionej, grupy samopomocy, lekarzy rodzinnych oraz psychiatrów, specjalistyczne poradnie uzależnień i wspólnoty mieszkaniowe (Hostele dla uzależnionych). Często w tej fazie osoby podejmują psychoterapię zaburzeń pierwotnych np. zaburzeń osobowości, lękowych, depresyjnych itp.
Zaangażowanie w prywatne leczenie alkoholizmu innych specjalistów i/lub organizacji np. Urzędu Pracy jest bardzo ważne. Zwłaszcza na tym etapie wychodzenia z uzależnienia od alkoholu osoba nie może być pozostawiona sama, a zapobieganie nawrotom jest ważną częścią tej fazy. Środki zapobiegawcze przeciwko nawrotom alkoholizmu obejmują terapię pogłębioną, wzmocnienie poczucia własnej wartości i osobowości oraz środki mające na celu uniknięcie kontaktu z alkoholem lub innymi substancjami uzależniającymi. Ponadto należy ćwiczyć się w realizowaniu technik radzenia sobie z głodem alkoholowym, odmawiania alkoholu w sytuacji namowy oraz unikania wyzwalaczy głodu alkoholowego. Czasem stosuje się wsparcie farmakologiczne w postaci leków na głód alkoholowy lub antydepresantów.
PRYWATNE LECZENIE ALKOHOLIZMU KRAKÓW, RZESZÓW
Prywatne leczenie alkoholizmu w miastach Kraków, Rzeszów, Kielce, Tarnów i innych polega na zintegrowaniu wszystkich najskuteczniejszych metod psychoterapii uzależnień, celem uzyskania jak najlepszych efektów leczenia. Zalecamy pacjentom podejmować prywatne leczenie alkoholizmu w Krakowie, Rzeszowie, Tarnowie wg modeli integrujących najskuteczniejsze metody terapeutyczne, aby pierwsza terapia była ostatnią. Na prywatne leczenie alkoholizmu zapraszamy do naszego ośrodka osoby z Krakowa, Rzeszowa oraz innych dalej położonych miast.
KLINIKA LECZENIA UZALEŻNIEŃ
Nasza klinika leczenia uzależnień w ramach terapii uczy pacjentów radzenia sobie z nawrotami picia alkoholu czy zażywania narkotyków, ponieważ umiejętność ta będzie konieczna do stosowania po zakończeniu leczenia. Nawrotem nazywamy wzmożenie aktywności mechanizmów uzależnienia i uzyskiwanie przez nie dominującej pozycji w systemie samoregulacji psychicznej. Praca dotycząca radzenia sobie z nawrotami w naszym wykonaniu przebiega na:
- Uczeniu wczesnego rozpoznawania sygnałów o ryzyku sytuacyjnym i zagrożeniu dla abstynencji
- Trenowaniu umiejętności skutecznego radzenia sobie z czynnikami ryzyka
W naszej klinice leczenia uzależnień opracowuje się z pacjentami listę sygnałów ostrzegawczych nawrotu. Dzięki temu mogą nauczyć się unikać sytuacji, które uruchamiają proces nawrotu uzależnienia oraz podejmować decyzje umacniające proces trzeźwienia, przy czym istotne jest rozwijanie zdolności do sprawowania kontroli na ryzykownymi zachowania i podejmowania decyzji służących abstynencji.
Proces zmiany u pacjenta po pobycie w naszej klinice leczenia uzależnień obejmuje 3 fazy:
- Przygotowanie - angażujemy pacjenta w celu zbudowania motywacji do trzeźwienia
- Wprowadzenie zmiany - kładziemy nacisk na planowanie konkretnych działań wspierających abstynencję
- Utrzymanie zmiany – pracujemy nad utrzymaniem zaangażowania w te zmiany i przeciwdziałaniem czynnikom ryzyka złamania abstynencji
Kluczową rolę przy nawrotach odgrywa specyficzny sposób odczuwania stresu i redukowania go przez uzależnionych. Osoby te mają silną tendencję, aby odbierać sytuacje stresowe jako duże zagrożenie, krzywdę bezsilność lub stratę w wyniku których mogą zacząć pić alkohol lub zażywać narkotyki. Dlatego istnieje 6 rodzajów czynności, których uczymy pacjentów w ramach treningów radzenia sobie ze stresem w celu zwiększania u nich zdolności radzenia sobie z nawrotami:
- Poszukiwanie informacji i uzyskiwanie orientacji w sytuacji stresowej
- Działania zmniejszające obciążenie stresującymi sytuacjami
- Powstrzymanie się od działania mogącego przynieść pogorszenie sytuacji i własnego stanu
- Czynności intrapsychiczne związane z regulowaniem stanów emocjonalnych
- Szukanie oparcia i pomocy z zewnątrz
- W ostateczności stosowanie wsparcia farmakologicznego (leków uspokajających, antydepresantów, łagodzących głód alkoholowy itp.)
Strategia pracy nad nawrotami w naszej klinice leczenia uzależnień obejmuje też:
- Rozpoznawanie sygnałów ostrzegawczych
- Rozpoznawanie ryzykownych okoliczności i sytuacji stresowych
- Rozpoznawanie przejawów działania własnych mechanizmów uzależnienia aktywizowanych przez doświadczenia stresu
- Przygotowywanie własnych sposobów radzenia sobie z nawrotem
- Rozwijanie umiejętności zapobiegania nawrotom
TERAPIA UZALEŻNIEŃ
Terapia uzależnień w naszym ośrodku polega na przepracowaniu programu grupowego, prowadzonego przez terapeutów uzależnień, składającego się z 4 bloków tematycznych (4 tygodni):
- Mikroedukacji (Fazy, Objawy uzależnienia od alkoholu), Mechanizmów uzależnienia (Nałogowej Regulacji Uczuć, Iluzji i Zaprzeczeń, Rozdwojonego "Ja"), Metod radzenia sobie z głodem alkoholowym.
- Destrukcji w uzależnieniu (Straty we wszystkich sferach życia tj.: kontaktów międzyludzkich, rodzinnej, zawodowej, finansowej, zdrowotnej, wartościach, spowodowanych piciem alkoholu)
- Bezsilności (Prób i utraty kontroli nad piciem alkoholu, Bezsilności, Żalu po stracie alkoholu, Tożsamości alkoholika, Poczucie własnej wartości, samoakceptacja)
- Zapobiegania nawrotom picia alkoholu (Co to jest nawrót i jak go unikać, Wyzwalacze głodu, Sygnały ostrzegawcze nawrotu, Trening Konstruktywnych Zachowań, Trening Asertywnych Zachowań Abstynenckich, Skuteczne odmawianie picia alkoholu, Nuda, Równowaga w życiu, Planowanie dnia).
Program terapii uzależnień w naszym ośrodku przebiega cyklicznie, dlatego nieważne w jakim jego momencie osoba do nas trafia, przez 28 dni przerabia wszystkie tematy związane ze swoim uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, hazardu itp.
Dodatkowo w ramach terapii uzależnień w naszym ośrodku pacjenci korzystają z sesji indywidualnych z terapeutami uzależnień, psychologami i/lub psychoterapeutami, podczas których mogą poruszać sprawy osobiste, o których być może nie chcą mówić podczas sesji grupowych.
TERAPIA UZALEŻNIEŃ PRYWATNIE
Terapia uzależnień prywatnie różni się nieco od leczenia w publicznych placówkach tzw. NFZ-owskich. Zasadniczą różnicą jest sposób finansowania świadczeń. Terapia uzależnień prowadzona prywatnie finansowana jest z własnych środków, a w ośrodku przyszpitalnym, za leczenie płaci Narodowy Fundusz Zdrowia.
Różnice w poziomie leczenia między terapią uzależnień prywatnie, a publicznie zauważane są również w warunkach pobytu, zakwaterowania, wyżywienia, liczebności grup oraz traktowaniu pacjenta. W prywatnych ośrodkach leczenia alkoholizmu dostępne są pokoje jednoosobowe z łazienkami, telewizorami, Internetem, można posiadać komputer przenośny i telefon. W publicznych ośrodkach odwykowych sale są z reguły wieloosobowe z łazienkami w korytarzach z jedną salą telewizyjną otwartą w określonych godzinach. Z reguły obowiązuje zakaz posiadania telefonów i urządzeń elektronicznych, a do kontaktu ze światem zewnętrznym służy jeden aparat telefoniczny na karty ulokowany na korytarzu. Oczywiście wyżywienie jest również szpitalne, a porcje budżetowe.
Poza warunkami pobytowymi zasadnicze dysproporcje między terapią uzależnień prywatnie, a publicznie można zauważyć w jakości i poziomie zastosowanych metod leczenia. Grupy w publicznych ośrodkach odwykowych z reguły są bardzo liczne, a pacjent ma ograniczoną możliwość wypowiadania się. Terapia uzależnień prywatnie charakteryzuje się tym, że grupy liczą zwykle do 12 osób, więc każdy pacjent ma większą swobodę wypowiedzi. Poza tym sposób traktowania pacjentów w placówkach odwykowych publicznych bywa poniżający i przedmiotowy. Często słyszy się skargi pacjentów na personel szpitala, który publicznie ich poniża, co wyzwala w nich jeszcze większy opór i zamknięcie się na terapię, w wyniku czego może ona być nieskuteczna. Terapia uzależnień prywatnie jest dużo bardziej humanistyczna, podejście do pacjenta jest pełne empatii i zrozumienia dla jego problemów, czyli jest to traktowanie podmiotowe. Dzięki temu pacjent nabiera zaufania i otwiera się, wskutek czego może ona być bardziej efektywna.
Jednak pomimo występowania wyraźnych różnic w poziomie terapii uzależnień prywatnie, a publicznie, wszystkie ośrodki leczenia uzależnień są nastawione na jeden cel, aby jak najlepiej pomóc osobie uzależnionej w powrocie do normalnego trzeźwego życia, niezależnie od panujących w nich warunków i zasad.
LECZENIE UZALEŻNIEŃ
Leczenie uzależnień, aby było skuteczne oprócz „tzw. szkoły życia na trzeźwo” jaką pacjenci otrzymują na terapii, obejmuje również inne aspekty:
- Aspekt moralny – skuteczne leczenie uzależnień powinno poruszać osobistą odpowiedzialność uzależnionego, jego błędne decyzje i naganne naruszanie norm społecznych przez groźne zachowania tworzące ryzyko dla otaczających osób. Tematy te omawia się podczas tzw. destrukcji.
- Aspekt duchowy – leczenie uzależnień w naszym wykonaniu odwołuje się do duchowości i religijności. Kluczową rolą w zdrowieniu z uzależnienia jest przemiana duchowa celem przezwyciężenia bezsilności i odbudowania więzi z Bogiem. Dla osób niewierzących praca opiera się na odbudowaniu wartości.
- Aspekt biologicznego ryzyka – podczas leczenia uzależnień wyjaśnia się pacjentom, że czynniki genetyczne i fizjologiczne mogły być czynnikami ich uzależnienia.
- Aspekt choroby – efektywne leczenie uzależnień porusza też genetyczne uwarunkowania niektórych osób, czyniące je niezdolnymi do kontrolowanego picia czy zażywania. Pewne uwarunkowania biologiczne u uzależnionych uniemożliwiają im zaprzestanie już rozpoczętego picia alkoholu czy brania narkotyków. Nieuleczalna choroba jaką jest alkoholizm czy narkomania jest możliwa do powstrzymana jedynie przez abstynencję.
- Aspekt psychoedukacyjny – skuteczne leczenie uzależnień w naszym wykonaniu traktuje problemy osoby jako spowodowane m.in. jego brakiem wiedzy, dlatego mikroedukacja jest bardzo pomocnym elementem leczenia. Główną rolę grają podczas jej czynniki poznawcze, emocjonalne oraz kształtowanie pożądanych postaw i motywacji.
- Aspekt charakterologiczny – podczas leczenia uzależnień w naszym ośrodku często wychodzą na jaw patologiczne cechy osobowości osób uzależnionych. Zdarza się, że są one przyczyną ich problemów np. z prawem, dlatego skuteczna terapia wymaga zmiany całej struktury osobowości uzależnionego.
- Aspekt klasycznego warunkowania – nowoczesne modele leczenia uzależnień opisują wyuczony nawyk picia alkoholu lub zażywania narkotyków, który jest wzmacniany przez chęć redukcji napięcia lub pozytywne reakcje. Skuteczne leczenie ma na celu oduczyć alkoholika czy narkomana od nawyku picia, zażywania poprzez odruchy awersyjne lub pozytywne wzmocnienia zachowań abstynenckich. Ważna jest też profilaktyka przeciwdziałania sprzyjającym pozytywnym skojarzeniom z alkoholem, narkotykami oraz innym czynnikom środowiskowym.
- Aspekt społecznego uczenia się – efektywne leczenie uzależnień bierze pod uwagę również modelowanie zachowań, niski poziom umiejętności radzenia sobie ze stresem, pozytywne oczekiwania dotyczące efektów picia alkoholu czy zażywania narkotyków. Picie alkoholu lub zażywanie narkotyków rozumiane jest jako strategia radzenia sobie z uczuciami i stresem. Tak więc deficyty zaradczych umiejętności interpersonalnych i intrapsychicznych wymagają zastosowania terapii skoncentrowanej na sposobie kontaktowania z otoczeniem i wzmacniania konstruktywnych umiejętności rozwiązywania problemów.
- Aspekt społeczno-kulturowy – leczenie uzależnień bierze pod uwagę również wpływ zjawisk społecznych i subkulturowych oraz istotną rolę globalnego poziomu konsumpcji alkoholu (dostępność alkoholu i społeczną kontrolę). Niestety im wyższa globalna konsumpcja, tym więcej uzależnionych. Istotne są również wzorce kulturowe dotyczące spożywania alkoholu oraz inne zjawiska masowe związane z ubóstwem, bezrobociem, bezdomnością itp. wynikającą z uzależnienia od alkoholu.
- Aspekt systemu rodzinnego – skuteczne leczenie uzależnień w naszym wykonaniu porusza wzajemne powiązania i wpływy członków systemu rodzinnego oraz to, że alkoholizm czy narkomania jest chorobą całej rodziny, dlatego negatywny wpływ osoby pijącej, zażywającej na rodzinę powinien być przeanalizowany i korygowany.
- Aspekt neuroadaptacji – nowoczesne odkrycia w dziedzinie metod leczenia uzależnień biorą pod uwagę również model neuroanatomiczny. Ponieważ picie alkoholu czy zażywanie narkotyków powoduje zmiany w poziomie neuroprzekaźników w mózgu takich jak GABA (kwasu gamma-aminomasłowego), kwasu glutaminowego i dopaminy, to niedobór tych neurotransmiterów prowadzi do obniżonego nastroju i głodu alkoholowego lub narkotykowego, co może wywołać nawrót choroby. Dlatego aby temu przeciwdziałać skuteczna terapia alkoholowa czy narkotykowa w naszym ośrodku włącza do swojego programu wsparcie farmakologiczne w postaci leków na głód alkoholowy lub narkotykowy.
LECZENIE UZALEŻNIEŃ CENNIK
Leczenie uzależnień cennik może zależeć od wielu uwarunkowań. Cennik za 28-dniowe prywatne leczenie uzależnień w naszym ośrodku waha się między 3,5 a 9 tys. zł w zależności od wybranego trybu oraz od tego, ilu osobowy pokój pacjent wybierze do zakwaterowania
Prywatne leczenie uzależnień stacjonarne:
- osobowy pokój cena 9 tys. zł
- osobowy pokój cena 8 tys. zł
- osobowy pokój na parterze cena 7 tys. zł
- osobowy pokój na poddaszu cena 6 tys. zł
prywatne leczenie uzależnień dzienne - bez noclegów - cena 3,5 tys. zł
W naszym prywatnym leczeniu uzależnień cennik nie ma wpływu na dostępność metod leczenia alkoholizmu. Wszyscy pacjenci jednakowo uczestniczą w terapii grupowej i indywidualnej niezależnie od ceny jaką płacą za prywatną terapię uzależnień.
Jeżeli osoba przyjeżdża pod wpływem alkoholu, to leczenie uzależnień cennik i pobyt zaczyna się od odtrucia alkoholowego:
- detoks cena za 1 dobę 800 zł w cenie leki przeciwpadaczkowe, przeciwdrgawkowe, hipotensyjne
- kroplówka osobno płatna na życzenie w cenie 200 zł
Leczenie uzależnień cennik pobytu w naszym ośrodku w ramach terapii stacjonarnej tzw. zamkniętej (z zakwaterowaniem) waha się między 6, a 9 tys. zł i zawiera:
- pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja),
- całodobową opiekę,
- uczestnictwo w terapii grupowej (w godzinach 9-16),
- uczestnictwo w terapii indywidualnej (1 sesja z psychoterapeutą w tygodniu).
- dostęp do sprzętu sportowego (siłownia, siatkówka, piłka nożna, ping-pong).
Badanie lekarskie osobno płatne lekarzowi podczas badania 200-240 zł. Lekarz zapewnia opikę medyczną, wystawia zwolnienie L-4 i przepisuje niezbędne leki lub zleca badania diagnostyczne.
Leczenie uzależnień cennik pobytu w naszym ośrodku w ramach terapii ambulatoryjnej tzw. dziennej - (dochodzącej) bez zakwaterowania (pod warunkiem zachowania abstynencji w domu) wynosi 3,5 tys. zł i zawiera:
- uczestnictwo w terapii grupowej (w godzinach 9-16)
- uczestnictwo w terapii indywidualnej (1 sesja z psychoterapeutą w tygodniu)
- wyżywienie
Porównując prywatne leczenie uzależnień, cennik w innych ośrodkach oscyluje w granicach od kilku do kilkunastu tysięcy zł. Wybierając się na prywatne leczenie uzależnień należy rozważyć cennik wraz z ofertami wielu prywatnych ośrodków, w których ceny za pobyt zależą od różnych czynników. Aby móc wybrać najlepszą ofertę i jednocześnie nie przepłacić zbyt wysoką ceną za leczenie swojego uzależnienia należy mieć podstawową wiedzę w zakresie usług i cenników oferowanych przez różne prywatne ośrodki leczenia uzależnień. Czynnikami, od których często zależy cennik za prywatne leczenie uzależnień są:
- Lokalizacja - leczenie uzależnień cennik ośrodki mieszczące się przy dużych miastach lub w miejscowościach uzdrowiskowych z reguły mają o kilka tysięcy złotych wyższy niż ośrodki odwykowe zlokalizowane w mniejszych miastach lub na prowincji.
- Warunki pobytu na leczeniu uzależnień cennik może różnić się w zależności od standardu zakwaterowania. Ceny za pokoje 1-osobowe są najwyższe, a za kilkuosobowe nieco niższe.
- Czas trwania prywatnego leczenia uzależnień – cennik może wahać się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy zł za okres 4 - 6 tygodni. Za przedłużenie pobytu trzeba dopłacić, jednak czas pobytu często nie wpływa na skuteczność terapii. Ośrodki długoterminowe (6 i 12 miesięczne) wcale nie mają większej skuteczności niż krótkoterminowe. Co gorsze często zbyt długa izolacja w jakiej osoba przebywała negatywnie wpływa na jej powrót do normalnego życia, a stres z tym związany wyzwala głód alkoholowy i często zdarzają się nawroty uzależnienia.
- Stosowane metody leczenia uzależnień cennik za podobne metody może wahać się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy zł. Obowiązującą metodą leczenia uzależnień w całej Polsce jest grupowa i indywidualna psychoterapia strategiczno-strukturalna. Różnice mogą być w liczbie uczestników, jednak nie ma znaczących różnic odnośnie programu terapii, ponieważ wszyscy terapeuci uzależnień są szkoleni wg jednego modelu leczenia i nieważne, gdzie pracują, wszędzie obowiązuje ten sam program terapii uzależnień, dlatego cena za leczenie uzależnień nie ma wpływu na zastosowane metody. Cena za leczenie alkoholizmu hipnozą również nie jest niska, jednak nie ma ona naukowo udowodnionej skuteczności.
- Atrakcje – jeżeli prywatny ośrodek leczenia uzależnień w cenniku posiada basen, saunę, siłownię, masaże relaksacyjne, wycieczki czy inne atrakcje, to cena za pobyt oczywiście może być wysoka. Jednak prywatne leczenie uzależnień nie polega na uczestniczeniu w wyjazdach i atrakcjach, a na intensywnej pracy terapeutycznej, ponieważ to od niej zależy efekt terapii uzależnienia Jeżeli osoba uzależniona od kierując się wyborem ośrodka szuka atrakcji, można przypuszczać, że nie przykłada do leczenia swojego uzależnienia większej wagi. Pobyt na prywatnej terapii uzależnień traktuje jako czas na uspokojenie rodziny i zregenerowanie organizmu celem zebrania sił do dalszego picia alkoholu czy zażywania narkotyków, dlatego cena jaką jest ona skłonna zapłacić za pobyt może być wysoka, gdyż płaci za atrakcje, a nie za terapię.