Cennik

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień cennik

Cennik obejmujący usługi w prywatnym ośrodku leczenia uzależnień dotyczy leczenia alkoholizmu, narkomanii, dopalaczy, lekomanii, hazardu, seksu, uzależnienia od komputera/Internetu oraz współwystępującej depresji, nerwicy, ChAD, OCD, PTSD.

Cena za pobyt w ośrodku leczenia uzależnień zależy od standardu wybranego pokoju. Cena nie ma wpływu na dostęp do stosowanych metod psychoterapii.

Wszyscy pacjenci jednakowo uczestniczą w psychoterapii grupowej uzależnienia oraz psychoterapii indywidualnej uzależnienia, depresji, nerwicy itp. 

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Cennik

Terapia stacjonarna 28-dniowa zamknięta z zakwaterowaniem i wyżywieniem:

  • pobyt w pokoju 1-osobowym z TV i Wi-Fi oraz łazienką - cena 9.000 zł
  • pobyt w pokoju 2-osobowym z TV i Wi-Fi oraz łazienką - cena 8.000 zł
  • pobyt w pokoju 3-osobowym na parterze (dla mężczyzn) z TV i Wi-Fi oraz łazienką w korytarzu - cena 7.000 zł
  • pobyt w pokoju 4-osobowym na poddaszu (dla mężczyzn) z TV i Wi-Fi oraz łazienką w korytarzu - cena 6.000 zł
  • Badanie lekarskie, zwolnienie chorobowe - cena 200-240 zł
  • Detoks przed terapią 1 rozpoczętą doba - cena 800 zł
  • Kroplówka - cena 200 zł

Terapia dzienna 28-dniowa, ambulatoryjna, dochodząca bez zakwaterowania:

  • cena 3.500 tys. zł w cenie obiad, badanie lekarskie 200 zł, zwolnienie chorobowe.

Formy zapłaty za terapię:

  • w całości w gotówce lub przelewem na konto,
  • w 12-stu miesięcznych ratach przez MediRaty.

Prywatne ośrodki leczenia uzależnień cennik

Ceny za terapię w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień z reguły wahają się od kilku do kilkunastu tysięcy zł (porównanie ofert i cen poniżej). Dla porównania można dodać, że koszty za leczenie uzależnień w szpitalu posiadającym kontrakt z NFZ ponosi budżet Państwa. Oddział leczenia uzależnień otrzymuje z funduszu za każdego leczonego pacjenta określoną kwotę za tzw. osobodzień. Leczenie uzależnienia w szpitalu trwa zgodnie z ustawą 56 dni. Prywatne ośrodki leczenia uzależnień mają ograniczone możliwości kontraktowania, ponieważ pierwszeństwo mają przyszpitalne ośrodki odwykowe, dlatego za leczenie w nich płaci pacjent, a nie NFZ.

Zwykle prywatne ośrodki leczenia uzależnień cennik warunkują od lokalizacji lub oferowanych udogodnień. Jeżeli prywatny ośrodek leczenia uzależnień jest zlokalizowany np. w Krakowie, Lublinie lub w górach np. na Podhalu to z racji tego, że są to rejony turystyczne, cena za leczenie uzależnień jest wyższa.

Dodatkowym czynnikiem mającym wpływ na wysokie ceny za leczenie w prywatnych ośrodkach terapii uzależnień są oferowane atrakcje takie jak jacuzzi, sauna, bilard, wycieczki krajoznawcze itp. Jednak należy zauważyć, że pobyt w prywatnych ośrodkach leczenia uzależnień i ich cennik nie ma na celu udziału w rozrywkach, lecz priorytetem jest rzetelna i skuteczna psychoterapia.

Pod względem metod leczenia uzależnień w całej Polsce obowiązuje ten sam program terapii tzw. strategiczno-strukturalnej. Jest to tzw. podstawa programowa terapii uzależnień, dlatego nieważne do którego prywatnego ośrodka leczenia uzależnień osoba trafia, wszędzie realizuje ten sam program.

Oferta prywatnych ośrodków leczenia uzależnień i cennik może być uwarunkowany od bardziej indywidualnego podejścia do pacjenta przez np. równoległe leczenie depresji czy nerwicy, co z racji kosztów może dodatkowo wpływać na wyższą cenę pobytu.

W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień cennik za 28-dniową terapię waha się między 6 - 9 tys. zł w zależności od standardu wybranego pokoju. do wyboru są pokoje 1, 2, 3, 4 - osobowe z łazienkami, telewizorami i Wi-Fi. Pacjenci naszego ośrodka poza godzinami terapii mogą oglądać telewizję, filmy i programy terapeutyczne, korzystać z internetu, laptopów, tabletów, telefonów, kontaktować się z rodziną i przyjmować odwiedzających. Dla chętnych mozliwe są wyjścia grupowe na spacery lub na basen.

Odwyk alkoholowy cena

Cena za odwyk alkoholowy w naszym ośrodku kształtuje się pomiędzy 6, a 9 tys. za 28 dni i zależy od wybranego trybu. do wyboru są tryby dzienny, czyli ambulatoryjny lub stacjonarny, czyli zamknięty. W przypadku wyboru terapii stacjonarnej cena za odwyk alkoholowy zależy od standardu pokoju, w którym osoba chce zostać zakwaterowana. 

Odwyk alkoholowy Kraków cena

Dla porównania cena za odwyk alkoholowy w prywatnych ośrodkach Krakowie i okolicy kształtuje się na poziomie 8-10 tys. zł za pobyt w pokojach 2-osobowych.

Zwrot kosztów leczenia w UE

Wielu obywateli jest niezadowolonych z UE. Zbyt dużo biurokracji, bezsensowne przepisy (krzywizna ogórka), marnowanie pieniędzy. To jest to, o co krytycy UE oskarżają posłów do PE w Brukseli. Ale UE ma również swoje zalety. Jednym z nich jest prawo do leczenia w każdym kraju UE, za które to koszty muszą ponosić lokalne zakłady ubezpieczeń zdrowotnych. Dotyczy to także alkoholików, którzy szukają odpowiedniej dla siebie terapii, która bywa najskuteczniejsza w języku ojczystym, dlatego często muszą długo czekać w swoim kraju. W tym artykule wyjaśniamy, jak to działa.

Jan Kowalski pracuje w UE i jest zdesperowany, ponieważ przez picie alkoholu narobił sobie problemów. „Teraz koniec z piciem” - przyrzekł po wypadku spowodowanym pod wpływem alkoholu, w którym prawie przejechał pieszego swoim samochodem. Jan chce się rozstać z alkoholem, ale nie ma pojęcia, jak to zrobić. Pił przez wiele lat, więc ku uciesze rodziny w końcu zdecydował się na leczenie alkoholizmu. Przecież są profesjonaliści - pomyślał. Ale rozczarowanie ma miejsce już po pierwszej rozmowie telefonicznej z kliniką uzależnień. „W tej chwili nie mamy łóżka, może Pan zostać przyjęty do naszego ośrodka najwcześniej za siedem lub osiem tygodni” – powiedział głos w słuchawce. Siedem, osiem tygodni?! Chce teraz przestać pić, a nie za dwa miesiące.

Ale dla Jana jest wyjście, może leczyć się z uzależnienia od alkoholu w dowolnej nawet prywatnej klinice uzależnień w Unii Europejskiej - nie płacąc za terapię, ponieważ wg dyrektywy unijnej koszty te muszą zostać przejęte przez ubezpieczenie zdrowotne (np. Krankenkasse), gdzie Jan jest ubezpieczony. Jak to działa, ilustruje broszura UE

http://ec.europa.eu/health/cross_border_care/docs/cbhc_leafletet_en.pdf

Prawo do zwrotu kosztów leczenia w UE jest zagwarantowane w UE

Pierwsze kroki:

1. Po pierwsze, zaleca się omówienie planowanego leczenia z lekarzem (ogólnym, psychiatrą itp.). Należy dopytać, czy lekarz wystawia zwolnienie lekarskie, czy wymagane będzie przetłumaczone zwolnienie lekarskie z kliniki.

2. Następnie należy dokładnie zaplanować leczenie. Wybór ośrodka, ustalenie terminu, rezerwacja miejsca, czy wystawia zaświadczenia, karty wypisu, faktury itp.

3. Ważne jest też, aby dokładnie wiedzieć, ile będzie kosztować leczenie uzależnienia i czy firma ubezpieczeniowa w kraju pracy pokryje koszty z góry czy osoba najpierw płaci za leczenie z własnych środków, a ubezpieczenie zwróci je później na podstawie faktury.

4. W przypadku zwrotu kosztów z reguły należy najpierw zapłacić koszty samej klinice, a fundusz ubezpieczeń zdrowotnych przekazuje koszty na konto pacjenta po przedstawieniu pokwitowania płatności.

5. Ponadto powinieneś zapytać, czy potrzebujesz zgody od zakładu ubezpieczeń zdrowotnych na leczenie za granicą. Motywuje się to tym, że leczenie w języku ojczystym jest zawsze bardziej skuteczne niż w j. obcym. Jeżeli urzędnik nie zna się na prawie, można wydrukować i przedstawić dyrektywę z linku.

Informacje: www.europa.eu/youreurope/citizens/health/planned-healthcare/index_en.htm

6. Być może będziesz musiał zapłacić za pewne koszty, takie jak koszty podróży.

7. Należy wcześniej uzgodnić z kierownictwem ośrodka, że ​​karta wypisu, zaświadczenie o pobycie i faktura zostaną wydane po zakończeniu leczenia. Warto dopytać czy dokumenty te wystawiają w j. obcym, czy trzeba dodatkowo je przetłumaczyć.

Nie akceptuj odrzucenia! Z doświadczenia wynika, że ​​zakłady ubezpieczeń zdrowotnych chętnie odrzucają wniosek o leczenie zagraniczne. Ale to nie musi być akceptowane, każdy obywatel UE ma prawo być traktowany w każdym innym kraju UE tak samo jak w swoim. Dyrektywa unijna mówi: „Jeśli masz prawo do określonego leczenia w swoim kraju, w którym posiadasz ubezpieczenie zdrowotne, to będziesz uprawniony do zwrotu kosztów, jeśli leczenie będzie miało miejsce w innym kraju”.I dalej: „Koszty są zwracane do kwoty, do której zostałoby przeprowadzone odpowiednie leczenie w kraju zamieszkania i ubezpieczenia. Dlatego możesz swobodnie wybrać usługodawcę medycznego (lekarza, klinikę itp.) publicznego lub prywatnego.

Uwaga - Niektóre specjalne zabiegi (np.: medycyny estetycznej), które są często bardzo drogie, muszą zostać zatwierdzone przez lokalne ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli nie zostanie to przyznane, rachunek za to może być dość wysoki.

Prawa muszą być respektowane! Przewodnik UE wskazuje jedną rzecz: jeśli okres oczekiwania, który nie jest akceptowalny z medycznego punktu widzenia w kraju ubezpieczenia, leczenie za granicą musi być w każdym przypadku zatwierdzone. W takim przypadku można nawet uzyskać wyższe roszczenie o zwrot kosztów leczenia. A ponieważ alkoholizm często wiąże się z życiem i śmiercią (obrażenia, wypadki, poważne szkody organiczne itp.), odpowiedzialna firma ubezpieczeniowa nie może uniknąć autoryzacji leczenia w innych krajach UE.

Jednak nawet bez tego nie ma wyboru, ponieważ: „Prawo UE wymaga, aby ubezpieczyciele zdrowotni, organy ochrony zdrowia i pracownicy służby zdrowia pomagali ci w korzystaniu z twoich praw”. Istnieje również prawo do informacji na temat dostępnych opcji leczenia, standardów jakości i bezpieczeństwa systemu opieki zdrowotnej w innych krajach UE oraz tego, czy dany dostawca jest uprawniony do świadczenia usług medycznych.

Więc Jan może dostać się na leczenie, gdzie chce. Może zdarzyć się, że napotka jedną lub drugą przeszkodę, ale jest to warte trzeźwego życia.