alkoholizm

Tabletki na alkoholizm bez recepty

Osoby uzależnione od alkoholu często nie chcą korzystać z pomocy lekarzy czy terapeutów w celu opanowania swojego uzależnienia. Szukają na własną rękę sposobów, aby samemu wyjść z uzależnienia. Aby im w tym pomóc prezentujemy artykuł naukowy, który może być w tym pomocny.

Baclofen

Baclofen jest obecnie coraz bardziej popularny w leczeniu alkoholizmu. Osoby stosujące ten lek twierdzą, że likwiduje on u nich głód alkoholowy łagodząc napięcie wewnętrzne. Aby to sprawdzić, przeanalizujmy badania, które przeprowadzono w różnych krajach świata.

Selincro Nalmefen

Nalmefen substancja, nazwa handlowa leku Selincro jest antagonistą receptora opioidowego, który został opracowany w roku 1970, obecnie dopuszczony do obrotu w UE i stosowany w leczeniu uzależnienia od alkoholu, narkotyków (opioidowych), a nawet hazardu.

Jak mówi nowe badanie, osoby z zespołem stresu pourazowego, które piją zbyt dużo alkoholu, mogą odnieść korzyści z jednoczesnego leczenia obydwu swoich problemów w tym samym czasie.

Samobójstwo a uzależnienia

Analiza czynników ryzyka samobójstw wynikających z uzależnieżnienia od alkoholu

alkohol a bezsenność

Alkohol wpływa na regulację snu organizmu (homeostazę snu) i może z czasem powodować bezsenność, wynika z badań opublikowanych ostatnio w Alcohol.

alkoholizm a kolor oczu

Naukowcy z Uniwersytetu Vermont stwierdzili, że osoby z niebieskimi oczami mają genetyczną podatność na alkoholizm, wynika z badań opublikowanych w American Journal of Medical Genetics.

alkoholizm

Alkoholizm to uzależnienie, które wywołuje najwięcej strat społecznych i pociąga za sobą ogromne straty finansowe. Diagnoza alkoholizmu opiera się zasadniczo na kryteriach diagnostycznych WHO odpowiednio dla ICD 10 i DSM IV. W związku z tym WHO opracowała również definicję alkoholizmu, do której odnoszą się lekarze, psychiatrzy, psychologowie i psychoterapeuci...

choroba alkoholowa

Alkoholizm jest oficjalnie uznawany jako choroba od połowy XX wieku. Jednak obecnie w klasyfikacji ICD-10 nie jest on już nazywany chorobą, lecz określony jako zaburzenia psychiczne lub zaburzenia zachowania spowodowane przyjmowaniem substancji psychoaktywnej (w tym przypadku alkoholu - bo jest to substancja o właściwościach psychoaktywnych) oraz zaklasyfikowany kodem F10.2.