Terapia on-line

Informacje ogólne  

Terapia uzależnień on-line lub Terapia przez Internet albo Terapia przez Skype jest prowadzona w formie wideokonferencji .

Leczenie uzależnień on-line, przez Internet, przez Skype jest adresowane głównie do osób mieszkających za granicą, ale nie tylko. Ośrodek terapii uzależnień kieruje swoją ofertę do osób uzależnionych lub pijących alkohol, zażywających narkotyki szkodliwie, które mieszkają za granicą Polski lub z braku czasu albo chęci zachowania dyskrecji nie chcą podjąć terapii uzależnień w klasycznym ośrodku.

Terapia przez Internet 

Terapia indywidualna uzależnień przez Internet oznacza, że zajęcia dostosowujemy do Państwa i prowadzimy je o dowolnej porze, bez względu na strefę czasową. Materiały do terapii uzależnień są na bieżąco podczas sesji omawiane przez terapeutę uzależnień oraz w formie PDF lub WORD sa Państwu wysyłane przez czat lub na e-mail. Podstawowy program terapii uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu, seksu itp. polega na omówieniu "przerobieniu" 15 - 20 podstawowych tematów związanych z uzależnieniami. Do wyboru jest Terapia uzależnienia od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, hazardu, seksu lub Program ograniczania picia on-line. 

Terapia on-line - plusy:

oszczędzacie Państwo czas ( np. na dojazdy na terapię dzienną)
oszczędzacie Państwo pieniądze (nie rezygnujecie Państwo z pracy zawodowej, ponieważ nasz program realizujemy również wieczorowo)
zmniejszacie Państwo lęk i wstyd, które występują w normalnej terapii w ośrodku w grupie innych pacjentów.
mieszkacie Państwo w swoim domu.

E-terapia

Technologią wykorzystywaną w terapii grupowej jest wideokonferencja w formie e-learningu .

Wideokonferencja to  komunikacja multimedialna, czyli  uczestnicy wzajemnie się widzą i słyszą.  Duże korporacje  prowadzą w ten sposób konferencje między swoimi oddziałami na całym świecie. Połączenie jest szyfrowane, co uniemożliwia podsłuchiwanie.

E-Learning to nowa metoda studiowania przez  Internet bez obecności na sali uczelni. Wiele uczelni wyższych korzysta od lat z tej formy kształcenia studentów.

Do internetowej grupy usług: e-mail, e-banking, e-podatki, e-deklaracje, e-government, e-lekarz dołączają e-terapia-uzaleznień lub Program ograniczania picia. 

Zgłoszenia:

mail: osrodek.uzalezniony@gmail.com

tel: +48 531 01 01 00

internet: www.terapiaprzezinternet.com

Terapia przez Skype - cena 1 sesji trwającej 50-60 minut to 100 zł. Kwotę przelewa się na konto Ośrodka Terapii Uzależnień.